Czy pluskwy skaczą?

Nawyki i zachowania pluskiew

Pluskwy nie mają skrzydeł i nie są zdolne do latania. W przeciwieństwie do innych bezskrzydłych owadów, takich jak pchły, pluskwy również nie są przystosowane do skakania na duże odległości. 

Pluskwy to owady żywiące się krwią, które mają przeszywające, ssące części gębowe. Pluskwy przechodzą stopniową metamorfozę, która obejmuje jaja, nimfy i osobniki dorosłe. Nimfy wyglądają bardzo podobnie do dorosłych, z tą różnicą, że dorośli potrafią się rozmnażać. Samice pluskiew zazwyczaj składają tylko kilka jaj dziennie.

Pluskwa domowa woli żywić się ludzkimi żywicielami i nie preferuje zwierząt domowych ani innych zwierząt futerkowych. Przewożą je ludzie, najczęściej w rzeczach osobistych, takich jak bagaż, torebki, torby na siłownię lub inne przedmioty trzymane blisko miejsc do spania. Pluskwy nie są znane z przenoszenia chorób na ludzi. Jednak ich ukąszenia mogą powodować podrażnienie skóry, które u niektórych osób mogą być poważne.

Jeśli uważasz, że masz pluskwy, najlepiej skontaktuj się ze specjalistą od zwalczania szkodników z SOS Pluskwy 24h

Samodzielnie bardzo ciężko rozwiązać problemu inwazji pluskiew, ze względu na odporność na wiele produktów powszechnie dostępnych oraz zdolność owadów do ukrywania się.

Jeżeli masz podejrzenie, że w Twoim domu są pluskwy, zadzwoń! Jesteśmy gotowi do działania o każdej porze.