Pluskwy w materacach

Pluskwy lubią mieszkać w chronionych, małych miejscach, w których mogą się bezpiecznie gromadzić. Pluskwy zwykle chowają się w pęknięciach i szczelinach w sypialniach, ale pokrowce na materace nie są wyjątkiem. Zainfekowane materace, kołdry, wyściełane meble i pokrowce na materace mogą wykazywać rozmazy kału pluskiew, które są wysuszonymi odchodami pluskiew. Dojrzewające nimfy pluskiew linieją lub zrzucają skórę podczas swojego rozwoju; te skórki można czasem znaleźć wokół zainfekowanych materiałów.

Ponadto same pluskwy są często widoczne, jeśli źródło jest dokładnie zbadane. Szwy materacy i pokrowców na materace, szczególnie na spodzie, stanowią świetne kryjówki dla pluskiew. Ponadto materace, pokrowce na materace i inne części łóżka znajdują się bardzo blisko miejsca, w którym ludzie spędzają dużo czasu.

Opryski dostępne bez recepty okazują się w dużej mierze nieskuteczne w leczeniu inwazji pluskiew. Odkurzanie i pranie w wysokich temperaturach zapewnia krótkotrwałą ulgę, ale jeśli na pokrowcu materaca znajdują się pluskwy, prawdopodobnie pluskwy i ich jaja są również obecne w materacu, prześcieradłach i innych miejscach w domu.

Jeśli podejrzewasz inwazję pluskiew, skontaktuj się ze specjalistą SOS Insekt 24h i pozbądź się problemu.

Jeżeli masz podejrzenie, że w Twoim domu są pluskwy, zadzwoń! Jesteśmy gotowi do działania o każdej porze.