Gatunki pluskiew

Pluskwa domowa występuje na całym świecie. Owady te dobrze przystosowują się do środowiska człowieka i zazwyczaj żyją w klimacie umiarkowanym. Szereg innych pokrewnych szkodników przypomina pluskwy w zwyczajach i wyglądzie. Właściwa identyfikacja zwykle wymaga powiększenia i doświadczenia w rozróżnianiu różnych gatunków.

Pluskwa tropikalna również żywi się ludźmi, ale preferuje bardziej tropikalne regiony, takie jak Floryda.

Pluskwiaki nietoperzy zaobserwowano również w regionach tropikalnych, a także na obszarach o bardziej umiarkowanym klimacie. Gatunek ten żywi się głównie nietoperzami, chociaż czasami żywi się ludzkimi żywicielami, zwłaszcza jeśli preferowane źródło nie jest już obecne.

Znajdująca się głównie w Ameryce Północnej, meksykańska pluskwa drobiowa również bardzo przypomina pluskwe domową. Jednak owady te są zwykle spotykane na fermach drobiu i jako żywicieli wybierają gatunki ptaków i ptactwo domowe.

Ważne jest, aby dokładnie zidentyfikować pluskwy przed rozpoczęciem leczenia. Nieprawidłowe metody okażą się nieskuteczne i mogą być szkodliwe. Skontaktuj się z ekspertami od zwalczania szkodników z SOS Pluskwy 24h, aby umówić się na inspekcję miejsca.

Jeżeli masz podejrzenie, że w Twoim domu są pluskwy, zadzwoń! Jesteśmy gotowi do działania o każdej porze.